28551 Matgrupp, 5 delar, gustaviansk stil, "Axet", 1900-tal

28551a_8dbe380590c95b4_med.jpeg
  • 28551a_8dbe380590c95b4_sm.jpeg
  • 28551b_8dbe3805aa4770c_sm.jpeg
  • 28551c_8dbe3805c20dc52_sm.jpeg
  • 28551d_8dbe3805d95dde3_sm.jpeg

Matgrupp, 5 delar, gustaviansk stil, "Axet", bemålat i off-white med bronsdetaljer, stolar klädda med blårandig textil, 1900-talets slut

Mått, bord, ca

Diameter 110 cm

Höjd 73 cm

Mått, stolar, ca

Höjd 95 cm

Sitthöjd 45 cm

Bredd 47 cm

  • Skick:Bruksslitage, bordsskiva med ytliga repor, smärre skav, stolarnas klädsel med ställvis hårdare slitage samt fläckar

Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK