28677 Glasservis, 104 delar, rutslipade, 1900-tal

28677a_8dbe37bf3e315e6_med.jpeg
  • 28677a_8dbe37bf3e315e6_sm.jpeg
  • 28677b_8dbe37bf5205f14_sm.jpeg
  • 28677c_8dbe37bf675c9a3_sm.jpeg

Glasservis, 104 delar, rutslipade, sexkantig hals, 1900-tal

Rödvinsglas, 17 st, höjd 18 cm

Vitvinsglas, 12 st, höjd 14,5 cm

Grogglas, 11 st, höjd 13,5 cm

Seltersglas, 12 st, höjd 9,5 cm

Snapsglas, 15 st, höjd 13,5 cm

Likörglas, 16 st, höjd 10,5 cm

Starkvinsglas, 11 st, höjd 12 cm

  • Skick:Enstaka mindre nagg finns, ett par av snaps- samt likörglas snarlika med rund hals

Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK