28594 Flaskschatull, 3 flaskor, rotfanér, 1800-tal

28594a_8dbe06bb8f1b8fa_med.jpeg
  • 28594a_8dbe06bb8f1b8fa_sm.jpeg
  • 28594b_8dbe06bba463dba_sm.jpeg
  • 28594c_8dbe06bbba0fc97_sm.jpeg
  • 28594d_8dbe06bbd116c75_sm.jpeg
  • 28594e_8dbe06bbe694cf7_sm.jpeg
  • 28594f_8dbe06bbfee85cf_sm.jpeg
  • 28594g_8dbe06bc174bece_sm.jpeg
  • 28594h_8dbe06bc2f5ffe0_sm.jpeg
  • 28594i_8dbe06bc47aba9e_sm.jpeg

Flaskschatull, 3 flaskor, varav två med kungamonogram (Karl XIV, Karl XV), sannolikt original, en flaska ersatt men tidsenlig, rotfanér, invändigt klädd med grön textil med monogram i lock, nyckel finns, 1800-talets första hälft, mått ca 23,5 x 23,5 x 12 cm

  • Skick:Flaskor mjölkiga, fanér har börjat släppa

Värdering2 000 - 2 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)330 SEK