28569 Certina, Town & Country, 31x31 mm, guld på stål, 1965

28569a_8dbe116372274f0_med.jpeg
  • 28569a_8dbe116372274f0_sm.jpeg
  • 28569b_8dbe116388f487f_sm.jpeg
  • 28569c_8dbe11639fca570_sm.jpeg
  • 28569d_8dbe1163b4d1f70_sm.jpeg

Herrarmbandsur, Certina Town & Country, 31x31 mm, guld på stål, ca 1965

Ca 31x31 mm exkl. krona (40,5 mm lug-to-lug), guld på stål, skruvboett, ej signerad krona, plexiglas

Ljus urtavla med upphöjda guldfärgade stavindex, datumviskning kl. 3, guldfärgade visare med lysmassa

Automatisk, kaliber Certina 25-661M

Guldpläterad flexlänk, 18 mm, ej original

5762071

  • Skick:Tillsynes fungerande, hårdare bruksslitage

Värdering600 - 700 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)180 SEK