Karljohans Utvalda (1/10)

Karljohans Utvalda (1/10)
Barnservis, 9 delar, komplett i kartong
27249
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Vicke Lindstrand, vas, "Snäckvas", höjd 18,5 cm
27250
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Mynt, Sverige, silver, vikt 1686 gram
27251
Slutpris4 100 SEK
Värdering3 600 - 3 800 SEK
Mynt, Sverige och världen, 6,8 kg
27252
Slutpris140 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Medaljer, mynt, 4 st, bl a WW1
27253
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fickur, med kompass, 1800-tal
27254
Fickur, med kompass, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bordslampa, keramik, bemålad, höjd 48 cm
27256
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bordslampa, mässing, höjd 55 cm
27257
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Certina, 19 mm, 14k guld, 60-tal
27258
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Hans Wigert, färglitografi, signerad, numrerad 138/300
27260
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lennart Aschenbrenner, färglitografi, signerad, numrerad 266/330
27261
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sven Björk, färglitografi, signerad, numrerad 148/300
27262
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gustav Berlin, olja på pannå, signerad
27263
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Olsson
27264
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Inger Kihlman, torrnålsgravyr, provtryck, signerad
27265
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
John Öhvall, olja på pannå, signerad
27266
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa, swedish grace, glas/metall, Ø 50 cm
27267
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Halsband, med hänge, silver
27255
Halsband, med hänge, silver
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nils Asp, litografi, "Auktion", provtryck, signerad
27269
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
27270
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Paul Sommarin, akvarell, signerad
27271
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, guldmelerad ram, 52x72 cm
27272
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gerhard Karlmark, blandteknik, signerad
27268
Slutpris160 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Trädgårdsbord, gjutjärn/stenskiva, Ø 60 cm
27274
Slutpris650 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kryddhylla, med glasskäppor, bredd 77 cm
27276
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lysrörsarmatur, "Supertuben", Ateljé Lyktan, längd 156 cm
27277
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Golvlampa, Aneta, gulmetall, glaskupa, höjd 143 cm
27278
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lars Bertle, färglitografi, signerad, numrerad 167/300
27279
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
27281
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gustav Rudberg, färglitografi, signerad, numrerad 245/260
27282
Slutpris160 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Max Gregor Carlsson, färglitografi, signerad, upplaga 225 ex
27280
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Richard Lindh, ytterfoder, ett par, Arabia, höjd 13,5 cm
27283
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Eva Englund, glas, 4 st, "Maja", Orrefors
27284
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vägglampor, ett par, teak och metall
27285
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Digitalkamera, Canon Ixus 130, med box och tillbehör
27295
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kameror, 3 st, Agfa, Olympus
27296
Kameror, 3 st, Agfa, Olympus
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bordslampa, gulmetall, glas, Lyktan Bankeryd, höjd 47 cm
27297
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Axel Tallberg, etsningar, 3 st
27298
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Max Walter Svanberg, litografi, signerad, daterad -57
27299
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Max Walter Svanberg, tryck, 4 st, Max Walter Svanberg Sällskapet
27300
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Resekoffert, större, tidigt 1900-tal, Ernst Lange, Tyskland
27303
Slutpris200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
King/Miranda, taklampa, "Aurora", Arteluce, Italien, Ø 60 cm
27301
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bertil Vallien, skål, "Livets Träd", Boda, diameter 31 cm
27313
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Carl Harry Stålhane, vas, signerad, höjd 13,5 cm
27315
Slutpris160 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Krus, 4 st, Höganäs, Wallåkra, högsta 28 cm
27316
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skål, Orrefors, diameter 19,5 cm, höjd 11 cm
27319
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Karaff, Venini, Murano, blå glasmassa, höjd 44 cm
27320
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Terrin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, längd 33,5 cm
27322
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK