Karljohans Utvalda (25/6)
- AllaRensa filter
25078
Sybord, allmogestil, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
24916
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 64x53 cm
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
24912
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 34x38 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
25001
Inramat tryck, 84x116 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
24984
Figuriner, 3 st, bl a Royal Dux
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
25074
Pär Åkered, olja på duk, "Räv", signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
24997
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, daterad 1926
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
24927
Anna-Lisa Andersson, olja på duk, signerad, 53x42 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
24936
Vaser, ljusstakar, 5 st, bl a Iittala, Seda, Bo Borgström
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24775
Vas, lergods, Bo Fajans, höjd 22,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
24875
Bernard Buffet, inramad affisch
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
24925
Alex Nilsson, olja på duk, signerad, 75x56 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
25005
Bordslampa, keramik
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
25232
Kent Wahlbeck, handkolorerad litografi, signerad, numrerad 55/90
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
24874
Louis Toffoli, färglitografi, signerad, numrerad 96/135
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
24300
Matta, handknuten, Bidjar, Persien, 230x170 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
24905
Leif Persson, olja på duk, signerad, 50x30 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
24903
Eric Julius, olja på duk, signerad, 37,5x32,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
24816
Bertil Vallien, champagneglas, 5 st, "Chateau", Kosta Boda
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24904
Kjell Högström, olja på duk, signerad, 37x26 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK