25401 Äldre nattljusstake, Österrike, ljuslykta, Iittala

25401a_8db6761a034be73_med.jpeg
  • 25401a_8db6761a034be73_sm.jpeg
  • 25401b_8db6761a97142b4_sm.jpeg
  • 25401c_8db6761a8e09e93_sm.jpeg
  • 25401d_8db6761a8d116a9_sm.jpeg
  • 25401e_8db6761a95406c1_sm.jpeg

Nattljusstake, mässing, märkt "K.K. Oest Pat", "DRP 75712", tidigt 1900-tal, Österrike, höjd ca 8,5 cm

Ljuslykta, "Kastehelmi" röd glasmassa med dekor i relief, Iittala, Finland, höjd ca 7 cm

  • Skick:Bruksslitage, stearinrester

Värdering200 - 250 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)220 SEK