35989 Stolar, 6 st, Thonet-stil, 1900-talets första hälft

35989c_8dce9c5acddeb41_med.jpeg
  • 35989c_8dce9c5acddeb41_sm.jpeg
  • 35989a_8dce9c5a6461d08_sm.jpeg
  • 35989b_8dce9c5aa2edd0b_sm.jpeg
  • 35989g_8dce9c5b56ad412_sm.jpeg
  • 35989h_8dce9c5b79f7f7f_sm.jpeg
  • 35989i_8dce9c5b9bd1992_sm.jpeg
  • 35989d_8dce9c5af0e8279_sm.jpeg
  • 35989e_8dce9c5b10b3eea_sm.jpeg
  • 35989f_8dce9c5b321ba88_sm.jpeg
  • 35989j_8dce9c5bd0b4476_sm.jpeg
  • 35989k_8dce9c5c0eb7125_sm.jpeg
  • 35989l_8dce9c5c45f49a2_sm.jpeg
  • 35989m_8dce9c5c78fcca0_sm.jpeg
  • 35989n_8dce9c5cab93930_sm.jpeg

Wienerstolar, Thonet-stil, 4 st karmstolar och 2 st utan karm, stomme i böjträ, senare grönlackerad, och rygg i rotting, 1900-talets första hälft

Höjd 98 cm

Sitthöjd 45 cm

Bredd 54 cm (karmstolar)

  • Skick:Bruksslitage, färgskav, overspray, någon med små skador på rotting, en med brott i ryggens böjträ

Värdering3 000 - 4 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK