32600 Carl Malmsten, skåp, 1900-talets mitt, Svensk Fur

32600a_8dc72687d16c5ec_med.jpeg
  • 32600a_8dc72687d16c5ec_sm.jpeg
  • 32600b_8dc72687e67e0f4_sm.jpeg
  • 32600c_8dc72687feaf1ec_sm.jpeg
  • 32600d_8dc7268817c5824_sm.jpeg
  • 32600e_8dc7268830b9be5_sm.jpeg
  • 32600f_8dc72688520d371_sm.jpeg
  • 32600g_8dc72688719193f_sm.jpeg
  • 32600h_8dc7268890172b7_sm.jpeg
  • 32600i_8dc72688b0ef24d_sm.jpeg

Carl Malmsten, skåp, grålackerad furu, invändigt lackerad i petroleumblått, skåpsdel med invändiga hyllplan, två lådor, ca 1900-talets mitt, Svensk Fur, etikettmärkt, två nycklar finns

Bredd 110 cm

Djup 40 cm

Höjd 150 cm

  • Skick:Skav, sprickor i färg, smuts, ställvis viss gulnad
  • Proveniens:Konstnären Kristian Holmqvists dödsbo

Värdering2 000 - 3 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK