32599 Bruno Mathsson, tidningshylla, Firma Karl Mathsson, bredd 200 cm

32599a_8dc78db88cacf6a_med.jpeg
  • 32599a_8dc78db88cacf6a_sm.jpeg
  • 32599a_8dc72684c9b398b_sm.jpeg
  • 32599c_8dc72684fc5d4c7_sm.jpeg
  • 32599b_8dc72684e4f0467_sm.jpeg
  • 32599d_8dc72685154d562_sm.jpeg
  • 32599e_8dc726853074d0e_sm.jpeg
  • 32599g_8dc726855fe3c57_sm.jpeg
  • 32599h_8dc7268579a4cc5_sm.jpeg
  • 32599i_8dc7268590a8c2f_sm.jpeg
  • 32599j_8dc72685adec864_sm.jpeg

Bruno Mathsson, tidningshylla, formpressad björk, konsoler i böjträ, undre hyllplan i furu ej original, monterat på vitmålad väggsockel, Firma Karl Mathsson, brännmärkt

Bredd 200 cm

Djup 32 cm

Höjd 82 cm

  • Skick:Bruksslitage, smärre solblekning
  • Proveniens:Konstnären Kristian Holmqvists dödsbo

Värdering3 000 - 4 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK