31404 Armbandsur, 21,5 mm, 18k guld, 40-tal

31404a_8dc568fc941ed87_med.jpeg
  • 31404a_8dc568fc941ed87_sm.jpeg
  • 31404b_8dc568fd8ab2d48_sm.jpeg
  • 31404c_8dc568fd9920680_sm.jpeg
  • 31404d_8dc568fda821aa0_sm.jpeg
  • 31404e_8dc568fdb693bcb_sm.jpeg
  • 31404f_8dc569015b37e3f_sm.jpeg

Damarmbandsur, 21,5 mm, 18k guld, ca 1940-tal

Ca 21,5 mm exkl. krona (26,5 mm "lug-to-lug"), 14k guld, klämboett, plexiglas

Ljus urtavla med upphöjda guldfärgade index, guldfärgade Breguet-visare

Manuellt

Länk i guldpläterad metall, ej original

Bruttovikt

16,0 gram

  • Skick:Ej fungerande, boett med mindre bucklor, länk med slitage

Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)180 SEK