27884 Vas, art deco-dekor, signerad, Elme, höjd 15 cm

27884a_8dbc0fbf01cf1d0_med.jpeg
  • 27884a_8dbc0fbf01cf1d0_sm.jpeg
  • 27884b_8dbc0fbf6a39087_sm.jpeg
  • 27884c_8dbc0fbfbd5a8fc_sm.jpeg
  • 27884d_8dbc0fc033fc8a4_sm.jpeg
  • 27884e_8dbc0fc06dd189b_sm.jpeg
  • 27884f_8dbc0fc0ab93fb8_sm.jpeg

Vas, graverad art deco-dekor med bl. a. naken kvinna, ca 1920-tal, signerad "W.183 Elme", Elme Glasbruk, höjd 15 cm

  • Skick:Mikronagg, bottenrepor

Värdering150 - 200 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)220 SEK