27458 Takfotogenlampa, majolika, Ø 48 cm

27458a_8dbc28171453059_med.jpeg
  • 27458a_8dbc28171453059_sm.jpeg
  • 27458b_8dbc281728d5bcc_sm.jpeg
  • 27458c_8dbc28173dc530a_sm.jpeg
  • 27458d_8dbc28175766386_sm.jpeg
  • 27458e_8dbc28177032367_sm.jpeg
  • 27458f_8dbc28178793237_sm.jpeg
  • 27458g_8dbc28179e0cf87_sm.jpeg
  • 27458h_8dbc2817b25f96b_sm.jpeg

Takfotogenlampa, majolika, elektrifierad, fyra elektriska ljuspunter, sex ljushållare för levande ljus, 1900-talets första hälft, Ø 48 cm

  • Skick:Brännrör med mindre nagg, oljebehållare med lagning

Värdering600 - 800 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK