23872 Kaffeservis, 23 delar, Althrolau, Tjeckoslovakien
Kaffeservis, 23 delar, porslin, japansk stil med gul och svart dekor fåglar och fjärilar, även invändig dekor, ca 1950-tal, Althrolau, Tjeckoslovakien
Kaffekoppar, 8 st, höjd ca 5 cm, diameter ca 8 cm
Fat till koppar, 12 st, diameter ca 12,5 cm
Kaffekanna med lock, höjd ca 18 cm
Gräddkanna, höjd ca 9 cm
Sockerskål med lock, höjd ca 8 cm
- Skick:Dekorslitage, en kopp med spricka, lock till kaffekanna med lagning
Värdering | 300 - 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |
Fraktavgift (från) | 430 SEK |