36668 Rolex, Oysterdate Precision, 6694, 35 mm, rostfritt stål, 1974

36668a_8dd001ad6ec37fe_med.jpeg
  • 36668a_8dd001ad6ec37fe_sm.jpeg
  • 36668b_8dd001ad908813d_sm.jpeg
  • 36668c_8dd001ada8f593b_sm.jpeg
  • 36668d_8dd001adb70292c_sm.jpeg
  • 36668e_8dd001afb178eb7_sm.jpeg
  • 36668f_8dd001afbe8300d_sm.jpeg
  • 36668f_8dd001adcdcd7d5_sm.jpeg
  • 36668g_8dd001addd4b483_sm.jpeg
  • 36668h_8dd001adf27a288_sm.jpeg
  • 36668i_8dd001adfccb2d9_sm.jpeg
  • 36668j_8dd001ae1038169_sm.jpeg
  • 36668k_8dd001ae196ff62_sm.jpeg
  • 36668l_8dd001ae2b1f677_sm.jpeg
  • 36668m_8dd001ae3377f52_sm.jpeg
  • 36668e_8dd001adc3a8dd1_sm.jpeg
  • 36668p_8dd001e1c2f694b_sm.jpeg
  • 36668q_8dd001e1d3014e5_sm.jpeg
  • 36668n_8dd001ae41543b7_sm.jpeg
  • 36668o_8dd001ae4df9f97_sm.jpeg

Herrarmbandsur, Rolex Oysterdate Precision, referens 6694, 35 mm, rostfritt stål, 1974

Ca 35 mm exkl. krona (40,5 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett (Oyster), signerad krona, plexiglas med datumbubbla

Blå urtavla med sunburst, applicerade silverfärgade stavindex, datumvisning kl. 3, silverfärgade visare med lysmassa

Manuellt, kaliber Rolex 1225

Länk i rostfritt stål, Oyster, avsmalnande, 7835-19, ändlänkar "357"

3715558

Övrigt

Diverse dokumentation, bl. a. garantikvitto från 1974, medföljer

  • Condition:Tillsynes fungerande, plexiglas med repor och mindre märken, några mittlänkar med knyck

Estimate15,000 - 20,000 SEK
Buyers Premium (inc. VAT)22.5%
Hammer Fee (inc. VAT)40 SEK
Shipping Fee (from)180 SEK