28569 Certina, Town & Country, 31x31 mm, guld på stål, 1965
Herrarmbandsur, Certina Town & Country, 31x31 mm, guld på stål, ca 1965
Ca 31x31 mm exkl. krona (40,5 mm lug-to-lug), guld på stål, skruvboett, ej signerad krona, plexiglas
Ljus urtavla med upphöjda guldfärgade stavindex, datumviskning kl. 3, guldfärgade visare med lysmassa
Automatisk, kaliber Certina 25-661M
Guldpläterad flexlänk, 18 mm, ej original
5762071
- Condition:Tillsynes fungerande, hårdare bruksslitage
Estimate | 600 - 700 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 40 SEK |
Shipping Fee (from) | 180 SEK |