27335 Diverse tenn/mässing, 4 delar, bl a Lund, 1800-tal
Diverse tenn/mässing, 4 delar, bl. a. Lund, 1800-tal
Tennfat, 1800-tal, Lund, diameter ca 37 cm
Skål på ställning, Scandia Present, höjd ca 19 cm
2 delar mässing, bl. a. ljusstake, höjd ca 10,5 cm och mindre
- Condition:Bruksslitage, anlupen metall, tennfat med mindre skador/bristningar
Estimate | 300 - 400 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 40 SEK |