25408 Matservis, 52 delar, "Maria", Rosenthal, Tyskland
Matservis, 52 delar, "Maria", porslin, dekor i relief, Rosenthal, Tyskland
Mattallrikar, 10 st, diameter ca 24,5 cm
Förrättstallrikar, 12 st diameter ca 21,5 cm
Assietter, 11 st, diameter ca 17,5 cm
Djupa tallrikar, 12 st, diameter ca 22 cm
Serveringsfat, 4 st, mått ca 38 x 24 cm och mindre
Serveringsskålar, ett par, diameter ca 23,5 cm
Såssnipa, höjd ca 10 cm
- Condition:Bruksslitage, mattallrikar med hårdare slitage samt någon del med lättare missfärgning, en assiett med mindre nagg, en djup tallrik med spricka
Estimate | 1,500 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 40 SEK |