24368 Matservis, 51 delar, flintgods, Grindley, England
Matservis, 51 delar, "Scenes after Constable Black", flintgods, ca 1940-tal, Grindley, England
Mattallrikar, 12 st, diameter ca 25 cm
Djupa tallrikar, 12 st, diameter ca 25 cm
Assietter, 11 st, diameter ca 15,5 cm
Fat till tekoppar, 3 st, diameter ca 15 cm
Serveringsfat, 5 st, längd ca 42 cm och mindre
Serveringsfat, runt, diameter ca 34 cm
Serveringsskålar, 3 st, längd ca 26,5 cm och mindre
Serveringsskål med lock, höjd ca 14 cm, diameter ca 22 cm
Terrin med lock, höjd ca 20 cm, diameter ca 24 cm
- Condition:Bruksslitage, smärre missfärgning, en assiett samt en mattallrik med nagg
Estimate | 500 - 600 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 40 SEK |
Shipping Fee (from) | 270 SEK |