21226 Väggur, s.k. Leija-ur, intarsia, 18/1900-tal
Väggur, så kallat Leija-ur, fodral med intarsia, urtavla i vit sten, romerska index, nyckel finns, ca 62 x 48 x 14 cm 18/1900-tal
- Condition:Smärre bruksslitage, ej fullständigt funktionstestad, verket går, men visare tycks ej röra sig
Estimate | 400 - 500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 40 SEK |