23861 Matservis, 53 delar, Winterling, Bavaria
Matservis, 53 delar, porslin, dekor med rosa rosor och guld, brätte med mönster i relief, Winterling, Bavaria
Mattallrikar, 12 st, diameter ca 24 cm
Förrättstallrikar, 12 st, diameter ca 20 cm
Assietter, 8 st, diameter ca 17,5 cm
Djupa tallrikar, 11 st, diameter ca 19 cm
Serveringsskålar, 2 st, diameter ca 21 cm
Serveringsfat, 6 st, längd 36 cm och mindre
Såssnipa, höjd ca 10 cm
Vattenkanna, höjd ca 19 cm
- Condition:Bruksslitage, enstaka nagg kan förekomma
Estimate | 500 - 600 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 40 SEK |