35710 Rolex GMT-Master II, 40 mm, rostfritt stål, 2013

37008a_med.jpeg
  • 37008a_sm.jpeg
  • 37008b_sm.jpeg
  • 37008c_sm.jpeg
  • 37008d_sm.jpeg
  • 37008e_sm.jpeg
  • 37008f_sm.jpeg
  • 37008g_sm.jpeg
  • 37008h_sm.jpeg
  • 37008i_sm.jpeg
  • 37008j_sm.jpeg
  • 37008k_sm.jpeg
  • 37008l_sm.jpeg
  • 37008m_sm.jpeg
  • 37008n_sm.jpeg
  • 37008o_sm.jpeg

Herrarmbandsur, Rolex GMT-Master II, 40 mm exkl. krona, referens 116710LN, rostfritt stål, keramisk vridring, ca 2013

Ca 36 mm exkl. krona (48 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett (Oyster), skruvad signerad krona, safirglas med datumbubbla

Svart urtavla, applicerade index i vitguld, datumvisning kl. 3, silverfärgade visare med lysmassa, kontrasterande grön GMT-visare

Automatiskt, kaliber Rolex 3186

Oysterlänk i rostfritt stål, 20 mm, original

87O8U818

Tillbehör

Ytter- och innerbox, instruktionsböcker, tag, två extra länkbitar, certifikat daterat april 2013

  • Condition:Tillsynes fungerande, hårdare bruksslitage med repor och mindre märken, främst på nedre bandhorn

Estimate110,000 - 115,000 SEK
Buyers Premium (inc. VAT)22.5%
Hammer Fee (inc. VAT)40 SEK