33463 Skåp, furu, 1800-tal, höjd 169 cm

33463a_8dc9358fbca3023_med.jpeg
  • 33463a_8dc9358fbca3023_sm.jpeg
  • 33463b_8dc91e75d5e7c60_sm.jpeg
  • 33463c_8dc91e75f25c962_sm.jpeg
  • 33463d_8dc91e761160de8_sm.jpeg
  • 33463e_8dc91e7631694d0_sm.jpeg
  • 33463f_8dc91e765101826_sm.jpeg
  • 33463g_8dc91e766b39d94_sm.jpeg

Skåp på höga ben, bemålat furu, tvådelat, två skåpsdörrar, invändigt med hyllplan, vikbar lucka som gömmer fyra mindre lådor, ca tidigt 1800-tal, nyckel finns

Höjd 169 cm

Bredd 77 cm

Djup 28 cm

  • Condition:Åldersrelaterat slitage, senare bemålat, renoveringar

Estimate600 - 800 SEK
Buyers Premium (inc. VAT)22.5%
Hammer Fee (inc. VAT)40 SEK