32601 Dagbädd, "Pixbo", 70-tal, IKEA, längd 200 cm

32601a_8dc7268a14aef77_med.jpeg
  • 32601a_8dc7268a14aef77_sm.jpeg
  • 32601b_8dc7268a32b2383_sm.jpeg
  • 32601c_8dc7268a5319eb7_sm.jpeg
  • 32601d_8dc7268a6f02952_sm.jpeg
  • 32601e_8dc7268a90a5bf3_sm.jpeg
  • 32601f_8dc7268ab52e79d_sm.jpeg
  • 32601g_8dc7268ae1d3374_sm.jpeg

Dagbädd/Bäddsoffa, "Pixbo", lösa plymåer i orange textil, ca 1970-tal, IKEA

Längd 200 cm

Bredd 83-150 cm

Höjd 78 cm

  • Condition:Bruksslitage, mindre fläck, dynans blixtlås defekt
  • Provenance:Konstnären Kristian Holmqvists dödsbo

Estimate1,500 - 2,000 SEK
Buyers Premium (inc. VAT)22.5%
Hammer Fee (inc. VAT)40 SEK