30243 Zenith, Academy, 33 mm, quartz, guldpläterad, 00-tal
Herrarmbandsur, Zenith Academy, 33 mm, referens 27.6000.226, guldpläterad, ca 2000-tal
Ca 33 mm exkl. krona (54 mm "lug-to-lug"), guldpläterad, skruvboett, signerad krona, safirglas
Strukturerad vit urtavla med applicerade index i guldfärg, varav 12 & 6 i form av Breguet-siffror, datumvisning kl. 3, guldfärgade visare med lysmassa
Quartz, kaliber ETA 955.112
Brunt läderband, 17,5 mm, guldpläterat viklås, original
- Condition:Tillsynes fungerande, boett med slitage, läderband mycket slitet/torrt
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 40 SEK |
Shipping Fee (from) | 180 SEK |