32188 Mätsökarkamera, Zeiss-Ikon, Contax II, 2 objektiv, tillbehör, 50-tal, Tyskland
Mätsökarkamera, Zeiss-Ikon Contax II, Optik; Carl Zeiss Jena Sonnar 50 mm/1:2, Carl Zeiss Jena Tele-Tessar 300 mm/1:8, Förstoringsstativ; Contakop, extra sökare, filter, m.m., ca 1950-tal, Tyskland
Kamerahus; Q65157
50 mm; 2017739
300 mm; 1456061
- Condition:Ej funktionstestad, bruksslitage, askar med skador, 300 mm med skador på ytbeläggning
Estimate | 4,000 - 5,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 40 SEK |
Shipping Fee (from) | 270 SEK |