32188 Mätsökarkamera, Zeiss-Ikon, Contax II, 2 objektiv, tillbehör, 50-tal, Tyskland

32188a_8dc6144d174585d_med.jpeg
  • 32188a_8dc6144d174585d_sm.jpeg
  • 32188b_8dc6144d2c760cb_sm.jpeg
  • 32188c_8dc6144d3f87b4e_sm.jpeg
  • 32188d_8dc6144d5401b16_sm.jpeg
  • 32188e_8dc6144d673e41a_sm.jpeg
  • 32188f_8dc6144d769ae18_sm.jpeg
  • 32188g_8dc6144ea3de1ca_sm.jpeg
  • 32188h_8dc6144d9d9fb9b_sm.jpeg
  • 32188i_8dc6144db31ebc2_sm.jpeg

Mätsökarkamera, Zeiss-Ikon Contax II, Optik; Carl Zeiss Jena Sonnar 50 mm/1:2, Carl Zeiss Jena Tele-Tessar 300 mm/1:8, Förstoringsstativ; Contakop, extra sökare, filter, m.m., ca 1950-tal, Tyskland

Kamerahus; Q65157

50 mm; 2017739

300 mm; 1456061

  • Condition:Ej funktionstestad, bruksslitage, askar med skador, 300 mm med skador på ytbeläggning

Estimate4,000 - 5,000 SEK
Buyers Premium (inc. VAT)22.5%
Hammer Fee (inc. VAT)40 SEK
Shipping Fee (from)270 SEK