Starts: 17 Sep 2023 19:00Ends from: 1 Oct 2023 17:00

Karljohans Utvalda (1/10)

Karljohans Utvalda (1/10)
Closed
Barnservis, 9 delar, komplett i kartong
27249
Final bid120 SEK
Est200 - 250 SEK
Closed
Vicke Lindstrand, vas, "Snäckvas", höjd 18,5 cm
27250
Final bid400 SEK
Est600 - 700 SEK
Closed
Mynt, Sverige, silver, vikt 1686 gram
27251
Final bid4,100 SEK
Est3,600 - 3,800 SEK
Closed
Mynt, Sverige och världen, 6,8 kg
27252
Final bid140 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Medaljer, mynt, 4 st, bl a WW1
27253
Final bid120 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Fickur, med kompass, 1800-tal
27254
Fickur, med kompass, 1800-tal
Est200 - 300 SEK
Closed
Bordslampa, keramik, bemålad, höjd 48 cm
27256
Est300 - 400 SEK
Closed
Bordslampa, mässing, höjd 55 cm
27257
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Certina, 19 mm, 14k guld, 60-tal
27258
Final bid1,100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Hans Wigert, färglitografi, signerad, numrerad 138/300
27260
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Lennart Aschenbrenner, färglitografi, signerad, numrerad 266/330
27261
Final bid120 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Sven Björk, färglitografi, signerad, numrerad 148/300
27262
Est300 - 400 SEK
Closed
Gustav Berlin, olja på pannå, signerad
27263
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Olsson
27264
Est300 - 400 SEK
Closed
Inger Kihlman, torrnålsgravyr, provtryck, signerad
27265
Est300 - 400 SEK
Closed
John Öhvall, olja på pannå, signerad
27266
Est400 - 500 SEK
Closed
Taklampa, swedish grace, glas/metall, Ø 50 cm
27267
Final bid1,100 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Halsband, med hänge, silver
27255
Halsband, med hänge, silver
Final bid1,100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Nils Asp, litografi, "Auktion", provtryck, signerad
27269
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
27270
Est300 - 400 SEK
Closed
Paul Sommarin, akvarell, signerad
27271
Est300 - 400 SEK
Closed
Spegel, guldmelerad ram, 52x72 cm
27272
Est300 - 400 SEK
Closed
Gerhard Karlmark, blandteknik, signerad
27268
Final bid160 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
Trädgårdsbord, gjutjärn/stenskiva, Ø 60 cm
27274
Final bid650 SEK
Est500 - 600 SEK
Closed
Kryddhylla, med glasskäppor, bredd 77 cm
27276
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Lysrörsarmatur, "Supertuben", Ateljé Lyktan, längd 156 cm
27277
Est300 - 400 SEK
Closed
Golvlampa, Aneta, gulmetall, glaskupa, höjd 143 cm
27278
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Lars Bertle, färglitografi, signerad, numrerad 167/300
27279
Est200 - 300 SEK
Closed
27281
Est300 - 400 SEK
Closed
Gustav Rudberg, färglitografi, signerad, numrerad 245/260
27282
Final bid160 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Max Gregor Carlsson, färglitografi, signerad, upplaga 225 ex
27280
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Richard Lindh, ytterfoder, ett par, Arabia, höjd 13,5 cm
27283
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Eva Englund, glas, 4 st, "Maja", Orrefors
27284
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Vägglampor, ett par, teak och metall
27285
Final bid180 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Digitalkamera, Canon Ixus 130, med box och tillbehör
27295
Final bid160 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Kameror, 3 st, Agfa, Olympus
27296
Kameror, 3 st, Agfa, Olympus
Est200 - 300 SEK
Closed
Bordslampa, gulmetall, glas, Lyktan Bankeryd, höjd 47 cm
27297
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Axel Tallberg, etsningar, 3 st
27298
Est300 - 400 SEK
Closed
Max Walter Svanberg, litografi, signerad, daterad -57
27299
Final bid120 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Max Walter Svanberg, tryck, 4 st, Max Walter Svanberg Sällskapet
27300
Final bid140 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Resekoffert, större, tidigt 1900-tal, Ernst Lange, Tyskland
27303
Final bid200 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
King/Miranda, taklampa, "Aurora", Arteluce, Italien, Ø 60 cm
27301
Final bid900 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Bertil Vallien, skål, "Livets Träd", Boda, diameter 31 cm
27313
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Carl Harry Stålhane, vas, signerad, höjd 13,5 cm
27315
Final bid160 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Krus, 4 st, Höganäs, Wallåkra, högsta 28 cm
27316
Final bid100 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Skål, Orrefors, diameter 19,5 cm, höjd 11 cm
27319
Est200 - 300 SEK
Closed
Karaff, Venini, Murano, blå glasmassa, höjd 44 cm
27320
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Closed
Terrin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, längd 33,5 cm
27322
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK