Starts: 11 Jun 2023 19:00Ends from: 25 Jun 2023 17:00

Karljohans Utvalda (25/6)

Karljohans Utvalda (25/6)
Closed
Teservis, 14 delar, sannolikt Sydeuropa
25362
Final bid100 SEK
Est150 - 200 SEK
Closed
Gunilla Kumlin, serigrafi, 68/160, signerad, 65x80 cm
25364
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Dalahäst, 1900-tal, höjd 15 cm
25366
Final bid100 SEK
Est150 - 200 SEK
Closed
Alexius Huber, serigrafi, 269/275, signerad, 40x64 cm
25363
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Keramik, 6 delar, högsta 23 cm
25367
Est200 - 300 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 60x51 cm
25368
Est300 - 400 SEK
Closed
Else Jensen, litografi, 230/275, signerad, 65x48 cm
25369
Est200 - 300 SEK
Closed
Tomas Anagrius, bordslampa, höjd 28 cm
25370
Est250 - 300 SEK
Closed
Bordslampor, 2 st, Pegama
25371
Bordslampor, 2 st, Pegama
Est300 - 400 SEK
Closed
Servisdelar, 9 st, "Bengali", Rörstrand
25372
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Karta över Ystad, efter äldre förlaga, 52x58 cm
25373
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Vagn Jacobsen, litografi, PT, signerad, 51x43 cm
25374
Est200 - 300 SEK
Closed
Sven-Erik Johansson, litografi, 124/275, signerad, 59x50 cm
25375
Est500 - 600 SEK
Closed
Alexius Huber, serigrafi, 71/275, signerad, 52x68 cm
25377
Final bid120 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Diverse porslin, 13 delar, största diameter 29 cm
25378
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Ladislav Kuklik, etsning, 50/80, signerad, 80x65 cm
25379
Est400 - 500 SEK
Closed
Else Jensen, litografi, 253/275, signerad, 65x48 cm
25376
Final bid120 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Teservis, 18 delar, Kina
25380
Teservis, 18 delar, Kina
Final bid140 SEK
Est150 - 200 SEK
Closed
25365
Final bid550 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Vaser, krus, fat, bl a Rosenthal, Rörstrand, majolika
25381
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 38x26 cm
25382
Est300 - 400 SEK
Closed
Fat, skål, 3 delar, största diameter 37 cm
25383
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Magnus Krook, etsning, 79/100, signerad, 33x40 cm
25384
Est250 - 300 SEK
Closed
Hans Larsson, litografi, 31/200, signerad, 31,5x25,5 cm
25385
Est200 - 300 SEK
Closed
Äldre nautiska tryck, ett par, mahogny-ram, 37x50 cm
25387
Est300 - 400 SEK
Closed
Simon Dittrich, litografi, 5342/10000, signerad, 43x57 cm
25388
Est300 - 400 SEK
Closed
Bijouterier, keramik, porslin, ett parti
25389
Final bid120 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Måns Heidvall, litografi, 54/70, signerad, 45x43 cm
25390
Est500 - 600 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, litografi, 1/100, signerad, 62x82 cm
25391
Est300 - 400 SEK
Closed
Ulf Hanse, glöggkolv, Signe Persson-Melin, 6 st skedar, Boda Nova
25392
Final bid120 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Mat- och kaffeservis, 85 delar, "Maria-Theresia", Edelstein Bavaria
25393
Final bid250 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
Diverse mässing/emalj, ytterfoder, husgeråd, bl. a. Kockums
25394
Est200 - 300 SEK
Closed
Blått glas, 24 delar, assietter, fat, ljuslyktor, m.m, bl. a. Iittala
25395
Final bid160 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Kaffeservis, 20+1 delar, Wood & Sons, England
25396
Final bid120 SEK
Est500 - 600 SEK
Closed
Bestickuppsättning, 84 delar, nysilver, GAB
25397
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Diverse bestick, ca 70 delar, nysilver, rostfritt, bl. a. Nilsjohan, Gense
25398
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Diverse nysilver, skål, ljusstake, kaffeservis, m.m.
25399
Est150 - 200 SEK
Closed
Diverse tenn, 5 delar, bl. a. kanna, ljusstakar
25400
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Äldre nattljusstake, Österrike, ljuslykta, Iittala
25401
Est200 - 250 SEK
Closed
Taklampa, gulmetall/prismor, röd kupa, Ø 50 cm
25402
Final bid100 SEK
Est200 - 250 SEK
Closed
Tidningskorg, flätade korgar, 5 delar
25403
Final bid100 SEK
Est150 - 200 SEK
Closed
Gjutjärnsgrytor, 2 st, Kockums, 6 liter och mindre
25404
Est200 - 300 SEK
Closed
Påskägg, 18 st, kartong/papper, 1900-tal, 18 cm och mindre
25405
Final bid100 SEK
Est150 - 200 SEK
Closed
Glasservis, 22 delar, etsad dekor
25406
Est150 - 200 SEK
Closed
Dockbadrum, Barbie-skala, 80-tal, Fuchs, Västtyskland
25407
Est150 - 200 SEK
Closed
Matservis, 52 delar, "Maria", Rosenthal, Tyskland
25408
Final bid500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Äldre servisdelar, 10 st, flintgods, T&H Colditz, Tyskland
25409
Est200 - 250 SEK
Closed
Hinkar, 2 st, rostfritt stål, 12/15 liter
25410
Final bid350 SEK
Est200 - 250 SEK