Starts: 30 Apr 2023 17:00Ends from: 14 May 2023 17:00
Karljohans Utvalda (14/5)
24152
Släktträd, handmålat, fam. Hahmann, 1653-1955, 72x76
Est150 - 200 SEK
24129
Kikare, Telemax 5, 7x50, i väska
Final bid100 SEK
Est200 - 250 SEK
24128
Krus, 2 st, Höganäs, höjd 19 cm och mindre
Final bid100 SEK
Est200 - 250 SEK
23979
Figurin, ljusstake, bordsdekoration, 3 delar, bl a Miljögården
Est200 - 300 SEK
24199
Brickor, coasters, 19 delar, 43x31 cm och mindre
Est200 - 300 SEK
23975
Skål, ljuslykta, glas, Steninge Slott, bl a Lars Sestervik, höjd 18 cm och mindre
Est200 - 300 SEK
23986
Alessi, 6 delar, hängare, bokstöd, m.m.
Est200 - 300 SEK
24155
P.S. Kröyer, (e.), tryck, 79x59 cm
Est150 - 200 SEK
24118
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad
Est200 - 300 SEK
24167
Figurin, vas, hundar, 2 st, konstmassa, högsta 36 cm
Est200 - 300 SEK
24153
Oidentifierad konstnär, litografi, 116/410, signerad, 67x51 cm
Est200 - 300 SEK
24115
Sigvard Holmquist, olja på pannå, signerad
Est300 - 400 SEK
24119
Bror Jönsson, olja på duk, "Hästekipage", signerad
Final bid100 SEK
Est600 - 800 SEK
24116
Erik Brandt, olja på pannå, signerad
Est300 - 400 SEK
24149
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 49x41 cm
Est200 - 300 SEK
24165
Kaffekanna, gräddkanna och sockerskål, Bourne Derby Denby, England
Est200 - 300 SEK
24162
Ove Persson, offsettryck, signerat, 68x56 cm
Est150 - 200 SEK
23978
Anders Lindblom, skål, glas, Nybro, Ø 20,5 cm
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
24188
Vinylskivor, ca 120 st, mestadels dansmusik
Final bid180 SEK
Est200 - 300 SEK
24130
Pajform, lockburk, bl a Scheurich, höjd 30 cm och mindre
Est300 - 400 SEK