24337 Matservis, 56 delar, 1900-tal, Arzberg/Hackefors
Matservis, 56 delar, porslin, dekor i guld och blommor, 1900-tal, dekor av Hackefors, tillverkning av Arzberg
Mattallrikar, 11 st, diameter ca 23,5 cm
Djupa tallrikar, 12 st, diameter ca 23,5 cm
Assietter, 12 st, diameter ca 21 cm
Assietter, 12 st, diameter ca 18 cm
Serveringsskålar, 2 st, diameter ca 23 och mindre
Serveringsfat, 6 st, längd ca 40 cm och mindre
Vattenkanna, höjd ca 19 cm
Såssnipa, höjd ca 9,5 cm
- Condition:En serveringsskål med nagg
Estimate | 400 - 500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 40 SEK |