30699 Ihagee Exakta 6x6 "Horizontal", mellanformat, 30/40-tal
Ihagee Exakta 6x6 "Horizontal", mellanformat, Carl Zeiss Jena Tessar 80 mm 1:2.8, två mellanringar, ca 1930/40-tal, Tyskland
Kamerahus; 554323
80 mm; 2246784
Kuriosa
Enligt uppgifter tillverkades färre än 350 st av "Horizontal-versionen" av kameran
- Skick:Bruksslitage, smuts
Värdering | 12 000 - 15 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |
Fraktavgift (från) | 330 SEK |